Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Bendigo Community Bank - Provincial 1st 10 25 Jan 20 Flinders
123 S Beggs 42 L Wolters 35*  TA Baron 3/17 S Tansley 2/7 N Baron 2/29
def by Mt Eliza
7/214(cc) L House 51* JS Grant 35 MR Whelan 26 D Gunatilake 25  M Burns 2/21 D Field 2/58
BA Cairns Reserve  
Bendigo Community Bank - Provincial 2nd 10 25 Jan 20 Mt Eliza
143 KW Biggs 43 C Savio 39 CM Wisbey 31  M Maddock 3/33 Z King 2/19 CE Nennstiel 2/19
def Flinders
100 J Pittard 35  J Savio 2/11 M Hodgson 2/14 H Chapman 2/24
Emil Madsen Reserve (Oval 1) 
Bendigo Community Bank - Grade A1 8 11 Jan 20
18 Jan 20
French Island
134 M Spark 27 A King 26  C Macpherson 6/22 J Savio 3/23
def by Mt Eliza
164 C Macpherson 35* T Nissen 35 J Savio 31  J King 3/22 CA Collins 3/40 A King 2/27
French Island Recreation Reserve (Robert Thompson Oval) 
Bendigo Community Bank - Grade B1 8 11 Jan 20
18 Jan 20
Mt Eliza
127 C Tansley 46 A Dickens 34  J Guinea 3/35 F Reynolds 2/2 R Porter 2/7 S Mathew 2/15
def by Delacombe Park
6/288(cc) W Mallinson 125 S Mathew 38 F Reynolds 32  M Gorman 3/36 A Dickens 2/46
Emil Madsen Reserve (Oval 2) 
Bendigo Community Bank - Grade B2 8 11 Jan 20
18 Jan 20
Boneo
165 D Mathieson 48*  O Rivett 4/12 MD Bent 2/5
def by Mt Eliza
2/170 M Toohey 90* T Ord 40*  A Maguire 2/22
Rosebud Secondary College 
Jack Peacock Cup SF 21 Jan 20 Langwarrin
8/166(cc) J Prosser 57 T Canavan 30  MR Whelan 2/18 TA Baron 2/27 N Baron 2/33
def Mt Eliza
90 JS Grant 31  M Prosser 3/22 T Campbell 2/14
Lloyd Park No 1 
Bendigo Community Bank - U12 Premier 7 18 Jan 20 Carrum 1
72 G Kennedy 27  J McDonald 2/1 W Kent 2/5 N Scott-Waters 2/5 D Waixel 2/5
def Mt Eliza 1
61  C Mills 2/1 H Willett 2/1 A Flakemore 2/2
Roy Dore Reserve (West Oval) 
Bendigo Community Bank - U16 Premier 7 17 Jan 20 Delacombe Park
2/90(cc) M Kennedy 50*  
def by Mt Eliza 1
3/108 S German 43 M Annis 26  
Delacombe Park (Main Oval) 
Bendigo Community Bank - U16 Central 7 17 Jan 20 Mt Eliza 2
3/61(cc)  
def Mornington 2
29  A Dickens 3/12 O Rivett 2/3 B Dickens 2/13
Emil Madsen Reserve (Oval 1) 
Bendigo Community Bank - U12 North 7 18 Jan 20 Mt Eliza 2
60  C Stewart 3/2 J Poole 2/7
def by Baxter 1
9/90(cc) C Stewart 28*  
Emil Madsen Reserve (Oval 2) 
Bendigo Community Bank - U14 Premier 7 19 Jan 20 Langwarrin 1
1/130(cc) Z Snowden 32* B McIntosh 31* T Hunter 31*  
def Mt Eliza 1
8/63(cc)  J Snowden 2/8 CV L'Huillier 2/10
Lloyd Park (Oval 2) 
Bendigo Community Bank - U14 Central 7 19 Jan 20 Mt Eliza 3
3/128(cc) J Ramm 33* Z Barlow 30*  M Harwood 2/10
def Tyabb 2
4/73(cc)  
Emil Madsen Reserve (Oval 2) 
Bendigo Community Bank - U14 West 7 19 Jan 20 Mt Eliza 2
2/101(cc) J Quinn 32*  
def Langwarrin 3
8/64(cc)  
Emil Madsen Reserve (Oval 1) 
Bendigo Community Bank - Grade C4 9 18 Jan 20 Mt Eliza
133 A Scott 49  A Mathers 3/20 G French 2/19 T Matthews 2/19
def by Long Island
3/136 NM McDonald 74* T Puntaroni 36  
Emil Madsen Reserve (Oval 3) 
Bendigo Community Bank - Grade C2 9 18 Jan 20 Mt Eliza
200 S Brabin 66 M Partridge 28* A Holman 26  S Quinlan 4/45 S McComb 2/41
def Baxter
159 L Stewart 47 S McComb 42 J Rule 31  S Brabin 3/24 T Faithfull 3/35 N Hunt 3/41
Emil Madsen Reserve (Oval 4) 
Bendigo Community Bank - Grade C3 9 18 Jan 20 Hastings
89  C McDonough 4/19 B Fox 2/22 M Lyon 2/23
def by Mt Eliza
8/187(cc) M West 35 B Cooper 30 C McDonough 28  Tx Miller 2/27 T Buckley 2/30 C Helweg 2/42
Hastings Park (Oval 2) 
Bendigo Community Bank - U10 West 8 13 Dec 19 Mt Eliza 2
v Mt Eliza 1
Emil Madsen Reserve (Oval 3) 
MPCA Girls 7 10 Dec 19 Langwarrin
8/87(cc)  
def by Mt Eliza
10/108  
Lloyd Park (Oval 2) 
Norm Jardine Shield SF 20 Jan 20 Heatherhill
1/31  
drew Mt Eliza
Bruce Park  

Twitter

Facebook