Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Bendigo Community Bank - Provincial 1st 5 9 Nov 19 Langwarrin
0/27  
drew Mt Eliza
8/180(cc) MR Whelan 53 RJ Fulton 39 R Opatha 32  L Paterson 3/38 M Coutts 2/26 M Prosser 2/47
Lloyd Park No 1 
Bendigo Community Bank - Provincial 2nd 5 9 Nov 19 Mt Eliza
drew Langwarrin
Emil Madsen Reserve (Oval 1) 
Bendigo Community Bank - Grade A1 4 9 Nov 19 Mt Eliza
8/166(cc) R Maskiell 38 G Fuhrmann 35 M Annis 29 N Starkins 27  M Spark 3/29 B King 2/21
def by French Island
2/172 B King 69 CA Collins 56* M Cox 31  
Emil Madsen Reserve (Oval 2) 
Bendigo Community Bank - Grade B1 4 9 Nov 19 Baden Powell
103 D Ericksen 33  A Macpherson 3/19 J Harvey 2/5 J Maskiell 2/10 K Piesse 2/17
def by Mt Eliza
8/182(cc) J Harvey 51* K Piesse 36  D Wright 3/30 M Harrington 2/17 M Buckingham 2/39
Baden Powell Reserve  
Bendigo Community Bank - Grade B2 4 9 Nov 19 Main Ridge
3/75 Y Setnik 40  
def Mt Eliza
73 P Ord 30  RJ Humphry 4/16 L Hay 2/19
Ditterich Reserve (Oval 2) 
Jack Peacock Cup 2 12 Nov 19 Mt Eliza
drew Mornington
Emil Madsen Reserve (Oval 1) 
Bendigo Community Bank - U12 Premier 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Mt Martha 1
v Mt Eliza 1
Ferrero Reserve (Oval 1) 
Bendigo Community Bank - U16 Premier 3 8 Nov 19
15 Nov 19
Tyabb
v Mt Eliza 1
Bunguyan Reserve No 1 
Bendigo Community Bank - U16 Central 3 8 Nov 19
15 Nov 19
Mt Eliza 2
v Balnarring
Emil Madsen Reserve (Oval 1) 
Bendigo Community Bank - U12 North 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Mt Eliza 2
v Delacombe Park 3
Emil Madsen Reserve (Oval 1) 
Bendigo Community Bank - U14 Premier 3 10 Nov 19
17 Nov 19
Carrum Downs 1
0/35  
v Mt Eliza 1
100 T Nissen 55*  L Imlach 2/1 C Booth 2/9
Carrum Downs Steve Thompson Oval  
Bendigo Community Bank - U14 Central 3 10 Nov 19
17 Nov 19
BYE
Mt Eliza 3
 
Bendigo Community Bank - U14 West 3 10 Nov 19
17 Nov 19
Mt Eliza 2
0/14  
v Somerville
132  J Vaughan 4/12 A Hunter 2/8
Emil Madsen Reserve (Oval 1) 
Bendigo Community Bank - Grade C4 3 9 Nov 19 Frankston YCW
87 B Fillis 29*  DW Besley 2/10 A McWilliams 2/11
def by Mt Eliza
5/222(cc) A Subramaniam 85 S Velandai 53 A Starkins 32  J Winter 2/20
Worland Park 
Bendigo Community Bank - Grade C2 3 9 Nov 19 Mt Eliza
9/249 T Faithfull 74 C Davey 55* M O'Brien 35  S Kodila-Jones 4/31 J Burke 3/48
def Long Island
115  MD Bent 3/20 T Faithfull 2/14 G Creffield 2/24
Emil Madsen Reserve (Oval 4) 
Bendigo Community Bank - Grade C3 3 9 Nov 19 Mt Eliza
3/85 M Breen 32  S Westworth 2/28
def Mt Martha
7/82(cc) R Williams 36  B Fox 3/12
Emil Madsen Reserve (Oval 3) 
Bendigo Community Bank - U10 West 3 8 Nov 19 Peninsula OB 2
v Mt Eliza 2
Howard Parker Reserve 
Bendigo Community Bank - U10 West 3 8 Nov 19 Mt Eliza 1
v Mornington 1
Emil Madsen Reserve (Oval 3) 
MPCA Girls 3 12 Nov 19 Carrum Downs
4/133(cc)  
def Mt Eliza
8/68(cc)  B Mahendran 2/6
Carrum Downs Steve Thompson Oval  
Norm Jardine Shield 1 28 Oct 19 Mt Eliza
8/129(cc) LA Walsh 32 JC Egan 26  J Gazzola 3/12 D Ridgway 2/21
def by Carrum
5/135(cc) S Ridgway 41  
Emil Madsen Reserve (Oval 1)